Menu Zavřeno

PŘÍPAD PATRICIE JÁNSKÉ

Dům, kde bylo mrtvé tělo nalezeno, už rozhodně zažil lepší časy. Opadávající omítka, rozbitá okna…

Interiér je ještě podivnější. V každé místnosti se válejí obrazy a náčrtky, všechna zrcadla jsou schovaná pod látkami, některé zdi jsou pokryté podivnými nápisy.

Byla smrt mladé, excentrické malířky skutečně nehoda nebo je tu komplikovanější příběh, který čeká na odhalení?

Co od Případu Patricie Jánské čekat?

Staňte se na chvíli detektivy, kteří mají za úkol vyšetřit záhadné úmrtí. Vaše vyšetřování vás provede různými místnostmi starého domu, kde zesnulá před svou smrtí žila, a bude jen na vás z její pozůstalosti během 90 minut vydedukovat, co se zde odehrálo.

Tato detektivní hra staví především na silném příběhu, atmosféře a zážitku, který pocítíte na vlastní kůži.

Čím se detektivní hra liší od únikových her?

Rozhodně vás nebudeme nikam zamykat, ani vás nečeká rozsáhlé množství zámků k odemčení. Místo toho budete sledovat stopy rozmístěné po pokojích, číst dokumenty, porovnávat předměty doličné… abyste si nakonec spojili dohromady příběh o tom, jak skončil jeden lidský život. A bude jen na vás, jak se s pravdou rozhodnete naložit.

Praktické informace

Případ Patricie Jánské je detektivní hra designovaná pro prostory bývalé vojenské nemocnice v Terezíně (Fučíkova 283, Terezín). Nejbližší uvedení proběhně ve dnech 13.6., 14.6. a poté 20.6. a 21.6, kdy se v Terezíně bude odehrávat také Rošáda. Další uvedení jsou možná po dohodě.

Délka hry: Prvních 30 minut slouží k vysvětlení pravidel a seznámení se s prostorem. Pak už se budete moci vrhnout na vyšetřování, které bude trvat cca 90 minut.

Hra je určena pro skupiny 3-4 osob. 

Poplatek za účast: 650 Kč/skupina.

Účastníci musí být starší 15 let, v každé skupině je nutná přítomnost alespoň jedné zletilé osoby.

Atmosféra příběhu nemá v účastnících přímo vzbuzovat strach čí úzkost, hra ale obsahuje některá těžká témata a na citlivější jedince může působit skličujícím dojmem.

Registrace byla spuštěna! Přihlašovací odkaz.

Autorky

Michaela Portychová

Obdivovatelka opuštěných budov, milovnice záhad a člověk, který díky své zapomnětlivosti každý den odhaluje nějaká složitá detektivní tajemství.

Své trable ráda řeší sklenkou podomácku vařeného piva vlastní výroby – pokud by začala pít víc, možná by se z ní mohl stát noirový detektiv.

Jako první přišla s nápadem udělat detektivní hru a pak už jen sledovala, jak se lidé přidávají a projekt vzkvétá. Je autorkou většiny textů ve hře.

Lenka Kopečková

Žena, která vždy ví, kam se podívat, aby viděla to, co je třeba – ať už na svět nahlíží skrz hledáček fotoaparátu, nebo odhaduje svého protivníka při bojových sportech.

Pokud by se dala na dráhu chytání zločinců, měli by se před ní mít setsakra na pozoru – jinak by se mohlo stát, že by padouchy nejen potupně zbila, ale ještě jim z toho vyfotila trapnou momentku.

Na tomto projektu pracuje především na vývoji příběhu a věnovala mnoho lásky a času i dalším technickým hříčkám.

Katka Hubená

Má odjakživa ráda příběhy, detektivní nevyjímaje. A tak příběhy s radostí hltá v knihách nebo ztvárňuje na divadle či v larpech. Samozřejmě pokud zrovna nevisí někde na stěně nebo nelítá po lese. Femme fatale našeho týmu!

Do tohoto projektu naskočila o něco později, a tak spíš než konceptu samotnému se věnuje výtvarné stránce. Když dostane do ruky tužku, pokreslí bez váhání cokoliv, co jí přijde pod ruku. Obrázky, které zde potkáte jsou tudíž právě o ní.

Kontakt

patricie.janska@rolling.cz